Canatar: “Her Girişimcinin Hedefi Ve Hayali Olmalı”

Adana Ticaret Borsası ‘Kosgeb Destekleri Bilgilendirme’ Toplantısı Düzenledi.

Gündem Yorum: 0 / 1 Aralık 2013 12:04
Canatar: “Her Girişimcinin Hedefi Ve Hayali Olmalı”
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Adana Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Faruk Canatar, "Her girişimcinin ve işletmelerimizin mutlaka hayali ve hedefleri olmalıdır" dedi.
Canatar, Adana Ticaret Borsası ‘KOSGEB Destekleri Bilgilendirme’ toplantısının açış konuşmasında, ülke ekonomisinin lokomotifinin KOBİ’ler ve girişimciler olduğunu belirterek, "Bunu yapabilen, başarabilen, yurtdışına açılabilen bu işletmelerimize de devletin destek vermemesi düşünülemezdir. İşlerini büyüten, vizyonunu genişleten, daha çok ihracat yapan, inovatif olan, çalışanlarından daha fazla verim alan işletmeler KOSGEB’den aldığı destekler sayesinde bunları yapabilmektedir. Her girişimcinin ve işletmelerimizin mutlaka hayali ve hedefleri olmalıdır, bunları gerçekleştirmek ve de uygulamak için devletin desteklerinden ve hibelerden faydalanmaları gerektiğini önemle ve de özellikle vurgulamak istiyorum. Çalışan, emek veren her girişimci ve işletme kendine ve de aynı zamanda ülke ekonomisine fayda ve ivme kazandırır. İşletmelerimiz, ekonomimizi daha yukarı ve de müreffeh düzeye çıkarmak için işletmelerimiz KOSGEB’i de yanında görmelidir” diye konuştu.
"KOBİLERE 2003’TEN BERİ DESTEK SAĞLIYORUZ"
KOSGEB Adana İl Müdürü Hamit Sucu, da toplantıda yaptığı konuşmada, KOSGEB'in kurulduğu 1990 yılından, 2003 yılına kadar; ülkenin ve KOBİ’lerin ihtiyaçları doğrultusunda, işletmelerin, ulusal ve uluslar arası pazarda, rekabet güç ve düzeylerini yükseltmek için ihtiyaç duydukları; eğitim, danışmanlık, bilgilendirme ve teknolojik destekler sunduğunu anlattı. Özellikle imalat sektörünün gelişmesi için ihtiyaç duyulan çeşitli faaliyetler gösterdiğini belirten Sucu, KOSGEB'in, 2003 yılından itibaren, sürdürmekte olduğu hizmetlere ilaveten, KOBİ’lere finansal destekler de sağlamaya başladığını hatırlattı.
Sucu, KOBİ Proje Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı, İşbirliği - Güç birliği Destek Programı, Ar-Ge, İnovasyon Ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, Girişimcilik Destek Programı, Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı, Genel Destek Programı (Yurt İçi Fuar Desteği, Yurt Dışı İş Gezisi Desteği, Tanıtım Desteği, Eşleştirme Desteği, Bağımsız Denetim Desteği, Danışmanlık Desteği, Eğitim Desteği, Nitelikli Eleman İstihdam Desteği, Enerji Verimliliği Desteği, Tasarım Desteği, Belgelendirme Desteği, Test Analiz Kalibrasyon Desteği konularına da açıklık getirdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır